دولت‌خانه | مسعود پایمرد

چه به از دولت لطف سخن و طبع سلیم

درباره من

مسعود پایمرد
تولد و نخستین سال‌های زندگی

مسعود پایمرد بیست و هفت روز پس از شروع ماه مهر، در نجف‌آباد زاده شده است. 
دوران دبستان و راهنمایی را در همان مدارس نزدیک خانه‌اش گذرانده و بعد برای دبیرستان چند کیلومتری دورتر رفته تا بتواند در رشته‌ی «علوم و معارف اسلامی» در دبیرستان صدرای همان شهر محل تولدش تحصیل کند. 
از همان آغازین سال‌های مدرسه، کشته مرده‌ی فعالیت‌های فوق‌برنامه و پرورشی بوده و بعد کم کم مجری برنامه‌های مدرسه شده یا در نمایش‌ها ایفای نقش کرده است.

شروع فعالیت‌های ادبی و هنری

با شروع دومین سال دبیرستان، متوجه علاقه‌ی وافرش به شعر و ادبیات شده است.
از همان زمان نوشتن و سرودن را شروع کرده و تا این سال‌ها معدود اشعاری و اندک نوشته‌هایی را در دفتری یادداشت کرده است.
این علاقه به ادبیات، موجب شد که در سومین سال دبیرستان رتبه برگزیده‌ی جشنواره جوان خوارزمی استان اصفهان در همین رشته شود و نیز در المپیاد ادبیات همان سال، رتبه اول منطقه را کسب نماید. 
پس از کنکور و در زمان انتخاب رشته، رشته‌ی راهنمایی و مشاوره‌ی دانشگاه فرهنگیان را برگزیده و در پردیس شهید مدرس ایلام مشغول تحصیل شده است. 
در سال‌های دانشگاه، فعالیت‌های ادبی را جدی‌تر گرفته و در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب رتبه دوم کشوری شعر، رتبه اول کشوری شعر و رتبه سوم کشوری داستان‌نویسی را در بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کسب کرده است.

برگزاری دوره‌های آموزشی

نخستین دوره‌های آموزشی‌های سخنوری و اجرای صحنه‌ای را هم در همان سال‌ها برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ایلام برگزار کرده است. بعدها به آموزش این هنر علاقمندتر شده و این فعالیت را جدی‌تر پیگیری نموده است. کاری که تا امروز ادامه دارد و او با علاقه آن را دنبال می‌کند. 

هم‌اکنون

وی که در خرداد ۹۷ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است، هم‌اینک به عنوان مربی پرورشی در مداس منطقه مهردشت استان اصفهان مشغول به کار است. 

علاقمندی‌ها

در جهان هستی، بیش از هرچیز به ادبیات و شعر علاقمند است. گاه گداری نیز به چند جلسه‌ی ادبی سر می‌زند.
سینما را هم دوست دارد و شیفه‌ی فیلم‌های خوب است. ایرانی و خارجی‌اش زیاد تفاوتی نمی‌کند. 
تلاش می‌کند زیاد مطالعه کند و پس از ادبیات که بخش عمده‌ی مطالعاتش را تشکیل می‌دهد، به حوزه‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ، فلسفه و دین نیز علاقمند است.

می‌توانید فعالیت‌های مسعود پایمرد را از طریق صفحه‌ی اینستاگرامش پیگیری کنید:

اینستاگرام من

به این خانه‌ی محقر خوش آمدید. در این‌جا یادداشت‌ها، دغدغه ها و تجربه های نگارنده را خواهید یافت.
بهانه ی ساختن این خانه، دوست عزیزی است که مرا، انسانی که مدت‌ها از نثر فاصله گرفته بود را، هم به نوشتن معتاد کرده است. در این‌جا به هرگوشه‌ای سرک خواهم کشید و از هر چیزی خواهم نوشت. بدیهی است منبع و ماخذ کلیه‌ی یادداشت‌های فاقد منبع، ذهن نویسنده است.
امید است آن‌چه نوشته ام و خواهید خواند، مقبول افتد...
کتاب‌های من

آخرین کتاب‌هایی که خوانده‌ام

حسن و دل
really liked it
در نوع خود کتاب جالبی است. داستانی عرفانی است که به طریق تمثیل ماجرای عشق "دل" پسر پادشاه یونان، "عقل"، را که در "قلعه ی بدن" حکومت می کند به "حُسن" دختر پادشاه مشرق، "عشق"، که در شهر "دیدار" ساکن است روایت می کند. دل در حقیقت طالب آب ح...
tagged: literature
منجنیق
really liked it
حسین صفا، در این کتاب تصویر جدیدی از غزل فارسی را ارائه می کند. تصویری که در عین شباهت هایش به تصویری که از غزل کلاسیک مشهور در ذهن مان داریم دارای تفاوت هایی نیز هست. تفاوت هایی آن چنان عمیق که گاه حتی شاید مجبورمان کند نام غزل بر اشعار...
tagged: literature and poet
صد سال تنهایی
it was amazing
صدسال تنهایی را نخوانده‌ام، با آن زندگی کرده‌ام. کتاب بی‌نظیری است. با قلمی شیوا و روان و توصیفاتی بدیع و حیرت انگیز. با سبکی منحصر به فرد -رئالیسم جادویی- و جاسازی عناصر خیالی و غیر واقعی در بافت دنیایی واقعی، آن هم چنان ممزوج به یکدیگر...
tagged: literature and novel
ناصر ارمنی
really liked it
در میان داستان ها، "زمزم" را بیش از بقیه دوست داشتم. اغلب پایان بندی ها را پسندیدم. هرچند با برخی از آنها ارتباط برقرار نکردم. در مجموع، به گمانم امیرخانی در نوشتن داستان بلند، توانمندتر از داستان کوتاه است.
tagged: literature and short-story
کافه پیانو
it was amazing
هرکس هرچه می‌خواهد بگوید! من حس می‌کنم کافه پیانو یکی از بهترین رمان هایی است که این سال‌ها خوانده ام. لحن گیرا و صمیمی کتاب، به علاوه فضای زنده و جذاب آن چیزی است که در هر کتابی پیدا نمی‌شود. لحنی آن‌قدر گیرا که وقتی کتاب را باز می‌کنید...
tagged: literature and novel

goodreads.com
Designed By Erfan Powered by Bayan